CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Amsterdam Şehir Rehberi

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti için Biletsorun.com web sitesinden nereden nereye bölümüne şehir isimlerini yazarak ve tarih belirterek sorgulama yapabilirsiniz. Gidiş ve dönüş olarak listelenen havayolu firmalarından dilediğinizi seçerek uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

 

Amsterdam Havalimanı

Amsterdam Havaalanı olarak bilinen Amsterdam Schiphol Havalimanı Hollanda’nın ana havalimanıdır ve Avrupa’nın en büyük dördüncü havalimanıdır. Şehir merkezinden yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanına yaklaşık 90 havayolu şirketinin uçuşu bulunmaktadır. Amsterdam havaalanından şehir merkezine ulaşım ise son derece kolaydır.

 

Her yıl yaklaşık 50 milyon yolcusu olan ve dünya çapında 260 yer ile bağlantı mevcut olan Amsterdam Schiphol Havalimanı üç terminalden oluşmaktadır. Bu terminallerin hepsi aynı binada bulunmaktadır. Bu terminaller birbirine belirgin işaretler ile bağlıdır. Ayrıca herhangi bir durumda görevlilerden de yardım alınabilir. Engellilerin havalimanı içerisinde ulaşımı için birçok imkan bulunmaktadır. Havalimanında alışveriş ve yeme içme seçenekleri de mevcuttur. E ve F kapıları yakınında çocuk oyun alanları vardır.

 

Amsterdam Hakkında

Adını Armstel Nehri’nden alan Amsterdam, 750.000 nüfusuyla Hollanda’nın en kalabalık kentidir. 12. Yüzyılda balıkçı kenti olarak kurulan Amsterdam, bugün dünyanın en kalabalık turist çeken bölgelerindendir.

 

Şehrin üçte biri su ve göllerle kaplı olan şehir yumuşak ve nemli biz zemin üzerine kurulmuştur. Sahip olduğu çok sayıda su kanalı Amsterdam'a Kuzeyin Venedik'i unvanını kazandırmıştır. Su seviyesi altında kaldığından dolayı, dünyada kumulların ve su kanallarının üzerinde yüzen başka bir şehir yoktur.

 

Amsterdam İklimi

Amsterdam sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır.

 

Amsterdam Gezilecek Yerler

50'den fazla müze Amsterdam'ın başlıca turistik mekanlarını oluşturur. Van Gogh, Stedjik ve Rijksmuseum her yıl yüz binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Rijks museum 400 çalışanı, geniş koleksiyonu, kompleksinin büyüklüğü ve bütçesiyle Hollanda'nın görülmesi gereken en gözde ve en büyük müzesidir. 1838 yılında kurulan, kentin en eski hayvanat bahçesi Artis Hayvanat Bahçesi 10.000 m2'lik alanı, 700 türü içerisinde barındıran 8000 hayvanı ile büyüleyici bir mekandır.

 

Hortus Botanicus, Vondelpark, Westerkerk, Qude Kerk Kilisesi, Begijnhof Bahçesi, Magere Köprüsü ve Dam Meydanı kentin görkemli atmosferine hayat veren diğer ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

Amsterdam Lezzetleri

Amsterdam mutfağı kent sakinlerine ve ziyaretçilere uluslararası tüm tatları sunan zengin bir menüye sahiptir. Amsterdam'a özgü yemek kültürü standardın dışına çıkamasa da et ve patatesin baş tacı olduğu Hollanda mutfağının lezzetli yemeklerini kentin restoranlarında tadarken farkı hissedersiniz. Fransız, İtalyan, Asya, Meksika, Çin mutfakları ve çok daha fazlası damak tadınız için sınırsız alternatifler sunar.