CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Berlin Şehir Rehberi

Berlin Uçak Bileti

Biletsorun.com’a  gelerek işlemlerinizi kolay ve pratik bir şekilde yaparak güvenle Berlin uçak bileti satın alabilirsiniz. Çünkü biletsorun.com size tüm havayolu şirketlerinin Berlin uçak biletini tek bir sayfada sunar ve biletleri gün, saat, fiyat bakımından karşılaştırmanıza imkan tanır. Bu sayede uçak biletleri üzerindeki tüm promosyonları, indirim ve kampanyaları da görebilir, istediğiniz an kolayca yararlanabilirsiniz.

 

Berlin Havalimanı

Berlin Tegel Otto Lilienthal Havalimanı Berlin'de bulunan iki havalimanından biridir. Berlin'deki diğer havalimanı Berlin Schönefeld Havalimanı'ndan daha büyüktür. 2008 senesinde havalimanı toplam 14,5 milyon yolcuya hizmet vererek Almanya'nın en işlek dördüncü havalimanı ünvanına sahip olmuştur.

 

Şehirdeki yaygın metro ağına rağmen havalimanına metro ile ulaşım bulunmamaktadır. Bunun yerine yakın yerlerde bulunan U-bahn yada S-bahn duraklarından havalimanına ekspres otobüsler kalkmaktadır.

 

Berlin Hakkında

Almanya'nın başkenti Berlin yaklaşık 3,4 milyonluk nüfusu ile ülkenin en büyük kentidir. 1949 ile 1990 yılları arasında Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye bölünmüş olan kent, Berlin Duvarı'nın 1990 yılında yıkılmasıyla, komünizmin çöküşünün bir sonucu olarak, yeniden birleşmiştir. Birleşmeden sonra Berlin uzun bir süre küllerinden yeniden doğma mücadelesi vermiştir.

 

Berlin sanatsal ve mimari yönü ön planda olan bir kenttir. Tarihi anıtlar ve müzeler kentin tarihi ve kültürel mirasının en önemli temsilcileridir.

 

Berlin İklimi

Berlin’de sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Berlin şehrinin yıllık ortalama sıcaklığı 9.1'dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 570 mm’dir.

 

Berlin Gezilecek Yerler

Berlin’de en önemli turistik mekanlar arasında Alexanderplatz, Branderburg Gate (Branderburg Kapısı) ve Charlottenburg Sarayı bulunmaktadır. Ulusal bütünlüğün bir sembolü olarak görülen  Branderburg Gate (Branderburg Tor) 1989 yılından sonra oldukça ziyaretçi çekmektedir.

 

Tiergarten'in güneydoğusunda yer alan Zoologischer Garten kentin görmeniz gereken en eski hayvanat bahçesidir. 1500 türden oluşan 14.000 hayvan burada barınmaktadır. Hayvanat bahçesindeki akvaryumda çok sayıda balık çeşidi, böcekler, zehirli kurbağalar, timsahlar, ahtapotlar ve daha fazlasını görebilirsiniz.

 

Kentte ziyaret etmenizi bekleyen sayısız müze bulunur. Bauhaus Museum fur Gestaltung (Tiergartan), Deutsche Guggenheim Berlin (Mitte), Deutsches Technikmuseum (Kreuzberg), Gemäldegalerie Müzesi (Tiergarten), Jüdisches Müzesi (Avrupa'daki en geniş Yahudi müzesi-Kreuzberg), Pergamon Müzesi (Mitte), Reichstag mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdir.

 

Pergamon Müzesi klasik Yunan, Babylon, Roma, İslam ve Orta Doğu sanat ve mimari koleksiyonu ile görmeniz gereken yerlerin başında gelir.

 

Berlin Lezzetleri

Berlin'de, uluslararası mutfaktan çok sayıda örnekler bulabilirsiniz. Her damak tadına uygun bir mutfağa sahiptir. Fransız, Alman, Hint, Endonez, İtalyan, Tayvan, Türk, Arap ve birçok ülkenin geleneksel mutfaklarından çok farklı lezzetler ile damak tadınıza hitap eder.

 

Sığır eti ve sebze geleneksel kent mutfağının önemli bileşenleridir. Patates salatası, kızartılmış ya da ham kıymalı ekmek ve siyah puding kentin ünlü yemekleri arasındadır. Birçok bira fabrikasına ev sahipliği yapmasının doğal bir sonucu olarak Berlin'de sayısız bira çeşidi bulunur.

 

Berlin'de, çeşit çeşit lezzetlerin, kahvaltıların ve mükemmel Berlin pizzasının sunulduğu çok sayıda restorana rastlayabilirsiniz.