CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Köln Şehir Rehberi

Köln Uçak Bileti

Biletsorun.com sizin için tüm havayolu şirketlerinin Köln uçak biletlerini tarar ve tüm biletleri aynı sayfada listeleyerek en uygun bileti seçmenize imkan tanır. Üstelik havayolu şirketlerinin anlık promosyonları da bu listede görüntülenir. Bu sayede günlük değişen kampanya ve fiyat oynamalarından etkilenmeden, Köln uçak biletinizi uygun ücrete satın almış olursunuz.

 

Köln Havalimanı

Köln Bonn Havalimanı, Almanya´da Köln´e 15 km ve Bonn´a 16 km uzaklıkta bulunan önemli bir uluslararası havalimanıdır.

 

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan havalimanından 60 havayolu şirketi tarafından 39 ülkeye 130 uçuş noktası ile hizmet sağlanır.

 

Köln Hakkında

Almanya’nın geleneksel bir şehri olan Köln, Ren Nehri üzerinde kurulmuştur. Berlin, Hamburg, Münih’ten sonra Almanya’nın dördüncü büyük şehridir.

 

Köln mimari yapısı kültürü ve tarihi ile tam bir dünya kentidir. Müze ve kiliseleri turistlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Kozmopolit bir yapıya sahip olduğu için çok sayıda yabancı ülke vatandaşı Köln’de yaşamaktadır.

 

Köln İklimi

Köln genelde rüzgarsız ılıman iklime sahiptir, ancak yıl boyu yağışlar Almanya ortalamasının üzerinde seyreder. Ren Nehri'nin etkisiyle ve çukurda yer almasından ötürü özellikle yazın nem oranı yüksektir. Bu da yaz aylarında bol yağışa neden olur.

 

Köln Gezilecek Yerler

Köln’ün en ünlü mimari yapısı Köln Katedrali, 1880 yılından bu yana şehrin hem dini hem de coğrafi merkezi durumundadır. Ayrıca kent merkezinde bulunan Domschatzkammer Katedrali bünyesinde kaftanlar, heykeller, kutsal emanetler ve ayin eşyaları turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

Köln’de bir diğer dikkat çekici yer ise Sea Life Königswinter adıyla bilinen sualtı tünelidir. Ren Nehrinden başlayarak Kuzey Denizi yerleşim alanları ve Atlantik Okyanusu'nun içlerine kadar devam eden bu su altı gezisinde pek çok deniz canlısına rastlamanız mümkündür.

 

Köln Lezzetleri

Köln’ün en bilinen lezzeti birasıdır. Özel ve farklı bir tada sahip olan bira, kendine has silindir şeklindeki bardaklarda ikram edilir.  Ayrıca özel soslar ve özel sığır etinden yapılmış yemekler bölgeye has tatlardandır.