CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Londra Şehir Rehberi

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti satın almak artık çok kolay… Biletsorun.com web sitesi  dilediğiniz şehri seçip, sorgulama yaparak biletinizi kısa bir süre içinde satın almanızı sağlıyor. Londra uçak bileti web sitemiz üzerinden en çok satın alınan uçak biletleri arasındadır.

 

Londra Havalimanı

Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 6 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Heathrow'dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır.

 

Londra’nın havaalanları kendi içlerinde fonskiyonlarına göre bölümlenmiş durumdadır. Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ve City havalanları büyük havaalanı kategorisindedir. Heathrow daha çok bayrak taşıyıcı firmaların kullandığı bir yerken, Gatwick, Heathrow’un yetersiz kalması sebebi ile kullanılan ikinci alandır.  Stansted havaalanı başta Ryan Air olmak üzere low cost uçak firmaları tarafından kullanılmaktadır. Luton şehre en uzak havaalanı durumundadır. City ise iç hatlarda kullanılıyor.

 

Londra Hakkında

7 milyon nüfusu ile İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ların başkentidir. Kentin tarihi 2000 yıl öncesine dayanır. Tarihi yapıları ve ve kültürü ile sürekli kendini yenileyen bir yapısı vardır. Farklı kültürden milyonlarca insana ev sahipliği yapan Londra, turizmin de kesişme noktasıdır.

Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin ikinci kalabalık kentidir. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte (Greater London) nüfusu 12-15 milyondur. 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

 

Londra İklimi

Londra’da sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. Londra’da belirgin şekilde yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 11.1'dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 621 mm’dir.

 

Londra Gezilecek Yerler

Londra’da gezilecek yerlerin fazla olması sebebiyle gitmeden önce güzel bir tatil planı yapmanızda fayda var. Çok sayıda müze, galeri ve eğlence mekanına ev sahipliği yapan şehre istediğiniz mevsimde gidebilirsiniz. Çünkü her mevsim yapabileceğiniz bir aktivite mutlaka bulacaksınız. Londra’da çok yaygın ve çok fazla kişi tarafından kullanılan metro ve tren ağı oldukça gelişmiştir. Bu sebeple bir yerden bir yere gitmek metro veya tren ile oldukça kolaydır. Metro ile şehir merkezine ulaştıktan sonra yürüyerek dolaşabilirsiniz.

 

Londra Lezzetleri

Londra'nın dört bir yanına yayılmış her zevke ve cebe uygun çok sayıda mekan mevcuttur. İngiltere pubları, balığı ve cipsi (Fish&Chips) ile ünlüdür. Londra’da biranızı yudumlarken dostça bir atmosferi paylaşabileceğiniz, balık ve patates kızartmanızı yiyebileceğiniz bu yerlerden binlercesi bulunur.

 

Dünyanın dört bir yanından lezzetlerin kentteki varlığı, Londra'nın kozmopolit mutfak kültürünün en güzel yansımalarındandır. Çin, Hindistan, Japonya, Güney Amerika, Türkiye, Afrika ve daha birçok mutfaktan en güzel tatlar sizleri beklemekte. Dünya mutfağından örnekler sunan restoranlara kentin her yerinde rastlayabilirsiniz.