CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
New York Şehir Rehberi

New York Uçak Bileti

New York uçak bileti için, Biletsorun.com web sitesinden sorgulayacağınız uçak bileti için gün ve saat seçmeniz yeterli olacaktır. Biletsorun.com web sitemizden tüm hava yolu şirketlerinin Newyork uçak biletlerini tek sayfada görebilir, gidiş ve dönüş uçak biletinizi kolaylıkla seçerek satın alabilirsiniz.

 

New York Havalimanı

New York’ta üç büyük havalimanı bulunmaktadır.  Bu havalimanlarının en büyüğü John F. Kennedy (JFK) Uluslararası Havalimanıdır. Diğerlerine göre en kalabalık olan havalimanı burasıdır. Bu havalimanının en büyük özelliği diğerlerine göre şehre yakın olmasıdır.

 

Diğer havalimanı New York’un içinde olmamasına rağmen New York’a hizmet vermektedir. New Jersey’de bulunan Newark Uluslararası Havalimanı merkeze 12 km uzaklıktadır.

 

Üçüncü havalimanı ise La Guardia Havalimanı'dır. Bu havalimanı sadece iç hatlara seyahat edenler tarafından kullanılmaktadır. Bu havalimanından Boston ve Washington’a servisler kalkmaktadır.

 

New York Hakkında

Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri olan New York medya, sanat, moda, teknoloji, eğitim gibi önemli sektörlerin merkezi olarak da bilinmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne de ev sahipliği yapan New York, kültür başkenti olarak da bilinmektedir.  New York’ta gezilecek çok farklı yerler bulunmaktadır. Hem tarihi yapılar hem de modern yapılar bir aradadır. Empire State ve Chrysler binaları, Özgürlük Anıtı, Rockefeller Merkezi, Times Meydanı, Bronx Hayvanat Bahçesi, Staten Island Feribotu, Brooklyn Köprüsü ve diğer bütün ünlü yerleri ziyaret edebilirsiniz.

 

New York Gezilecek Yerler

Central Park, SoHo, Greenwich Köyü, Harlem, Brooklyn gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

 

Her yıl yaklaşık 25 milyon ziyaretçisiyle dikkat çeken Central Park Manhattan bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın en büyük şehir parkları arasındadır. 

 

New York Lezzetleri

New York çok farklı ülkelerden gelen insanların şehre yerleşmesiyle birlikte çok farklı lezzetlere de ev sahipliği yapmaktadır. Fransız, İtalyan, Çin başta olmak üzere çok sayıda restoranıyla alternatifi bol bir şehirdir. 20.000 çeşit yemeğiyle sınırsız alternatif sunan şehirde mutlaka size göre de bir lezzet vardır.