CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Paris Şehir Rehberi

Paris Uçak Bileti

Biletsorun.com web sitesi üzerinden Paris uçak bileti sorgulamasını saniyeler içinde yapabilir ve güvenle uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Paris uçak bileti için tüm havayollarının uçak biletlerini listeleyebilir, dilediğiniz tarihi ve saati seçerek uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak biletinizi online alın, zamanınız size kalsın.

 

Paris Havalimanı

Paris, dünyanın en yoğun havalimanlarından olan Charles de Gaulle ve Orly olmak üzere iki havalimanına sahiptir. Her iki havalimanı da şehre eşit mesafe uzaklıktadır.

 

Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı, Fransa'nın ana havalimanı olmasının yanısıra, dünyanın başlıca havacılık merkezlerinden birisidir. Adını Charles de Gaulle'den almıştır.

 

Orly havalimanı, Paris'in güneyinde Orly'de bulunmaktadır. Başlangıçta Villeneuve-Orly Airport olarak bilinen Orly Havalimanı, 1932 yılında Paris'in güney kısmında açılmıştır.

 

Paris Hakkında

Paris, Fransa’nın başkenti olup, kuzey bölgede bulunan Seine Nehri üzerinde kurulmuştur. Dolayısıyla şehir Fransa’nın kuzey kesiminde olup, 20 farklı ilçeye ayrılmıştır.

 

Paris’te ulaşım genellikle metro ile sağlanmakta olup, otomobil ve otobüslerle de şehri gezebilirsiniz.

 

Paris bilim, kültür ve sanata da ev sahipliği yapmaktadır. 2000 yıllık bir tarihe sahne olan Paris’te hem tarihi yapılar hem de modern yapılar bir arada yer almaktadır. Dolayısıyla tarih kokan sokaklarda dolaşmak size farklı bir atmosfer yaratacaktır.

 

Paris İklimi ve Bitki Örtüsü

Kışlar oldukça soğuk geçer ve kar görülür. Kış aylarında ortalama sıcaklık gündüz saatlerinde 6-7 derece, gece ise 1-2 derece civarındadır.

Baharlar ılık, yazlar ise sıcak ve az yağışlıdır. Haziran, Temmuz, ağustos aylarında ortalama sıcaklık gündüz saatlerinde 23-25 derece, gece ise 13-14 derece civarındadır.

 

Paris’te Gezilecek Yerler

Dünyanın en çok turist çeken yerlerinden bir tanesi olan Eyfel Kulesi, 1887 ve 1889 yılları arasında Fransız Devrimi’nin kutlamaları sırasında Dünya Fuarı için yapılmıştır. Kule ismini, tasarımını yapan Gustave Eiffel'den almıştır.

 

Arc de Triomphe, Zafer Anıtı olarak bilinmektedir. Fransa adına savaşan askerler adına yapılmış olan bir anıttır.


Avrupa'nın en popüler eğlence merkezi olan, Disney Village ve Golf Disneyland olmak üzere iki tema parktan ve 7 tema otelden oluşan DisneyLand Paris'i gezebilirsiniz. Kentin 32 km. dışında bulunan bu yer milyonlarca çocuk ve yetişkin tarafından severek ziyaret edilmektedir.

 

Paris Lezzetleri

Paris’te Fransız restoranlarının yanı sıra dünya mutfaklarından da lezzetler bulabilirsiniz. Paris’in en meşhur lezzetleri arasında bulunan Fransız şarapları tatmaya değer lezzettedir. Ayrıca kruvasanlarda nefis kokularıyla ilginizi çekebilir.