CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Prag Şehir Rehberi

Prag Uçak Bileti

Prag için en avantajlı uçak bileti Biletsorun.com’dan pratik ve güvenli bir şekilde satın alınabilir. Havayolu şirketlerinin sitelerine tek tek girerek en uygun uçak bileti aramak yerine, Biletsorun.com’a gelerek  tüm firmaları, uçuş saatlerini ve günleri görebilirsiniz. Size en uygun Prag uçak biletini bulabilirsiniz. Bu sayede havayolu şirketlerinin indirim ve avantajlarını da kaçırmamış olursunuz.

 

Prag Havalimanı

Václav Havel Havalimanı Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a hizmet vermekte olan uluslararası bir havalimanıdır. Şehir merkezinin 10 km. batısında yer almaktadır.

 

Havaalanı içerisinde iki tane terminal vardır. Bu terminallere Kuzey 1 ve 2 (North 1 and 2) isimleri verilmektedir. Terminal 3 adı verilen başka bir kısım da vardır. Fakat bu kısım iş amacıyla özel olarak kullanılmaktadır.

 

Prag Hakkında

Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en kalabalık şehridir. Vltava Nehri ülkenin en uzun nehri olmakla beraber şehir de bu nehir üzerinde kurulmuştur.

 

Prag, geçmişten bugüne Çek Cumhuriyeti'nin kültürel, ekonomik ve politik merkezi olmuştur. Tarihi bir kent olan Prag Çek Cumhuriyeti'nin en önemli kentlerinden biridir. Ortaçağ'dan kalma bir kent olarak dikkat çeken Prag dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Kent merkezi UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alır.

 

Prag İklimi

Prag’ta sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Prag şehrinin yıllık ortalama sıcaklığı 9.0'dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 486 mm’dir.

 

Prag Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları ve mimarisi ile kuleler, meydanlar, kiliseler ve müzeler Prag’ın kültürünü yansıtmaktadır. Dünyanın en büyük kalesi olan Prag kalesi, şehrin önemli bir tarihi eseridir. 9. Yüzyıldan kalan bu tarihi eser, 1918 yılından itibaren devlet başkanlarına ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Charles Köprüsü, Prag'ın kalbinde yer alan Old Town Hall (Eski Kent Konağı), Eski Kent yetkililerinin kalması için 1338 yılında inşa edilmiştir. Wenceslas Meydanı ve Charles Köprüsü arasında bulunan bu komplekste, gotik Tyn Katedrali ve barok St. Nicholas Kilisesi gibi farklı mimarileriyle dikkatleri çeken çok sayıda yapı bulunur. Astronomik Saat (Prague Orloj), meydanın güney duvarının üzerinde yer alır. Güneş ve Ay'ın konumunu gösteren astronomik kadrana ve takvim kadranına sahip bu saat, her saat başı Hz. İsa'nın 12 havarisinden birini gösterme özelliğiyle kentin en önemli turistik değerlerinden biridir. 

 

Prag Lezzetleri

Prag mutfağı her damak tadına hitap eder, Çek mutfağının değişik tatlarının ve her mutfağın farklı lezzetlerini bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle balık, et ve vejeteryan yemeklerin sunulduğu mekanlarda dilediğinizi yiyebilirsiniz.