CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
Sidney Şehir Rehberi

Sidney Uçak Bileti

Sidney için en avantajlı uçak biletini biletsorun.com’dan kolay bir şekilde satın alınabilirsiniz. Havayolu şirketlerinin sitelerinde vakit kaybetmek yerine  yerine, biletsorun.com’a gelerek  tüm havayolu firmalarını ve uçuşları görebilir, size en uygun Sidney uçak biletini bulabilirsiniz. Bu sayede havayolu şirketlerinin indirim ve avantajlarını karşılaştırmış ve bütçenize en uygun olan bileti almış olursunuz.

 

Sidney Havalimanı

Sidney Havalimanı (Kingsford Smith Havalimanı) Avustralya'nın Sidney şehrine hizmet vermekte olan uluslararası havalimanı. Şehir merkezinin 8 km. güneyinde yer alan havalimanı, Qantas havayolu şirketinin birincil bağlantı merkezi olup, Virgin Australia ve Jetstar Airways havayolu şirketlerinin ikincil bağlantı merkezi konumundadır.

 

Sidney Hakkında

Avustralya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sidney, Avustralya’nın her açıdan merkezi konumundadır. Şehir Jackson Limanı'nın kıyılarında kurulmuştur.

 

Liman kuzey ve güney olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Şehir merkezi limanın güneyinden  başlayarak devam eder.

 

Sidney'de yaşam 1778 yılında bir sömürge kolonisi olarak başlamış ve şehir altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, suçlu kişilerini barındırmıştır. Bu kötü başlangıca rağmen Sidney şu anda dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezi hâline gelmeyi başarmıştır.

 

Sidney İklimi

Sidney’de sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. Sydney ilinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Sydney ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 17.6'dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 1309 mm’dir.

 

Sidney Gezilecek Yerler

Sidney, doğal limanı ve sahili ile turistlerin ilgisini çeken bölgelerin başında gelmektedir. İlginç mimari yapılarıyla dikkat çeken binaları görmek, bale, tiyatro, film ve klasik müzik aktivitelerine katılmak şehirde yapılacak en güzel aktiviteler olacaktır.

Sidney’de gezilecek yerlerin başında Sidney Opera Evi, Sidney Köprüsü, Sidney Kulesi, Darling Limanı gelmektedir.

 

Sidney Lezzetleri

İngiliz lezzetlerinin etkisi altında kalan Sidney mutfağının en önemli özelliği deniz ürünlerinin sıklıkla kullanılmasıdır.  Son dönemde yerel Aborjin mutfağından örneklerin de bulunduğu bu mutfağa Bushfood adı verilmektedir. Tarihi binalarda yemek yemek isteyenler The Rocks’ı, deniz mahsulleri sevenler Darling Harbour’ı, Latin yemeği meraklıları ise Kings Cross’u tercih edebilir.